۸هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب شرب استان های کشور تخصیص یافت
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۳۷
شناسه : 2315
14
معاون وزیر کشور و رییس سازمان بحران وزارت کشور گفت: امسال با هماهنگی سازمان مدیریت بحران و وزارت نیرو هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب استان های کشور تخصیص یافت.
پ
پ

اسماعیل نجار شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شیروان در خراسان شمالی اظهار کرد: این میزان اعتبار به نسبت مشکلات آب شرب، بین ۵۲۰ شهرستان کشور تقسیم شده است .
به گفته وقی همچنین دو هزار میلیارد ریال هم برای تفکیک آب شرب از آب فضای سبز، ۱۰ هزار میلیارد ریال برای وزارت جهاد کشاورزی جهت آبیاری تحت فشار و ۱۰ هزار میلیارد ریال هم برای صندوق توسعه بیمه کشاورزی تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه ایران در بخش حوادث مقام ۱۰ دنیا و در آسیا مقام چهارم را دارد گفت: بیشترین حوادثی که شاهد آن هستیم ناشی از سیل و زلزله است که ما هرگز نمی توانیم جلوی وقوع این رویدادهای طبیعی را بگیریم ولی با پیش بینی و پیشگیری می توان جلوی بروز حوادث ناگوار را گرفت.
نجار با بیان اینکه ما باور به بحران نداریم و باید خودمان را در مقابل حوادث ایمن کنیم گفت: بحث زلزله مهم ترین حادثه ای است که با آن روبرو هستیم که در ساخت و سازها باید توجه ویژه ای به حوادث طبیعی از جمله زلزله مد نطر قرار گیرذ و آموزش همگانی برای مقابله با حوادث و ارتقای آموزشی را نهادینه شود.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت: این استان از شرایط خوب و پایداری برخوردار است ولی جای توسعه صنعتی و خدمات در این استان خالی است که باید در این دو بخش کارهای مهم و ارزنده ای صورت گیرد.
ابوالحسن فیروزآبادی با بیان اینکه نرخ مشارکت این استان ۴۲ است اظهار کرد: این امر نشان از تلاش و فعالیت مردم است چرا که در دولت قبل شاخص مشارکت در کشور برای اولین بار پس رفت داشت که در دولت تدبیر و امید ۹ درصد افزایش داشته است.
وی گفت: کشور نیاز به توسعه صنعتی دارد و در کنار آن باید به دنبال اجرای برنامه های خاص از جمله شناخت مزیت های رقابتی هر استان باشم که هم اکنون مطالعات آن در شش استان تمام شده و در شش استان دیگر به زودی شروع خواهد شد چرا که در هر استان وجود یک حلقه مفقوده باعث بسته شدن زنجیره کسب و کار می شود.
فیروز آبادی افزود: همچنین باید به دنبال بردن آموزش فنی و حرفه ای به روستاها به روش های نوین باشیم تا تحول کیفی صورت گیرد.
رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز در ابن جلسه گفت: در بازدیدهای صورت گرفته از این شهرستان کارهای ارزشمندی انجام شده و با تلاش و پیگیری های صورت گرفته از تعطیل شدن کارخانه قند جلوگیری شده که اقدام بسیار خوبی است چرا که بیکاری یکی از بحران های اصلی کشور و آثار مخربی برای خانواده ها دارد.
الهیار ملک شاهی بزهکاری، بیکاری و مواد مخدر را از عمده آسیب های کشور عنوان و تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد زندانیان کشور مربوط به مواد مخدر هستند که نیاز به همت مشترک مجلس و دولت است که این مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع شود.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز گفت: هم اکنون سه روستای شیروان شامل حسین آباد، نظر علی و پالکانلو علیا و سفلی در بحث زلزله و رانش زمین مشکل دارند که با توجه به محرومیت این مناطق ایجاد پل و دیوار ساحلی برای این مناطق ضروری است.
عبدالرضا عزیزی با بیان اینکه در بخش آسفالت راه های روستایی طی یکسال گذشته اقدامات خوبی انجام شده است اظهار کرد: تاکنون ۵۹ کیلومتر از راه شیروان به اسفراین آسفالت شده و امید است ۱۱ کیلومتر باثی مانده با تخصیص یه موقع اعتبار به زودی آسفالت شود.
فرماندار شیروان نیز گفت: با وجوذ کمبود اعتبار پروژه های خوبی در این شهرستان اجرا و به بهره برداری رسیده است.
عباسعلی صفایی با بیان اینکه سفر رهبر معظم انقلاب برکات مادی و معنوی زیادبی برای این شهرستان و استان بدنبال داشته است اظهار کرد: همچنین سفر دولت تدبیر و امید دستاوردهای خوبی داشته و مدیران در سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها خوب اقدام کرده و کارهای عمرانی خوبی انجام شده است.
وی گفت:با توجه به کوهستانی بودن منطقه همه ساله خسارت فراوانی متوجه بخش اقتصادی و زیر ساختی این منطقه می شود و با توجه به خشکسالی نیاز است اعتبارهایی در حوزه آب روستایی تخصیص یابد.
از صیح امروز شنبه ۱۲ معاون وزیر و شش رئیس کمیسیون مجلس مجلس شورای اسلامی وارد شهرستان شیروان شدند که از واحدهای صنعتی شیروان از جمله کارخانه قند، پروژه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی، میدان کوه نورد و شیرکوه، رودخانه ساحلی چایلق، دانشگاه آزاد اسلامی، نیروگاه بزرگ سیکل ترکیبی بازدید و از نزدیک در جریان برنامه های اجرایی قرار گرفتند.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

8هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب شرب استان های کشور تخصیص یافت

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.