۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پل شیروان- اسفراین در نظر گرفته شد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
شناسه : 2636
16
دکتر عزیزی : نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری قول اختصاص70 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پل شیروان- اسفراین گرفته شد.
پ
پ

به گزارش ایرنا عبدالرضا عزیزی در آیین بهره برداری متمرکز پروژه های شهرداری شیروان با بیان اینکه این میزان اعتبار باید از اعتبارات خاص داده شود اظهار کرد: از ۷۰ کیلومتر راه در دست ساخت شیروان اسفراین تاکنون ۵۹ کیلومتر آن آسفالت شده است که با پی گیری و اعتبارات به موقع مابقی هم آسفالت خواهد شد.
وی با بیان اینکه باید دولت را کمک کنیم تا دولت هم ما را کمک کند گفت: در مجلس نهم توجه ویژه ای به شهر و روستاهای این شهرستان صورت گرفت که سال گذشته ۱۴ دستگاه آمبولانس به خراسان شمالی تحویل داده شد که با پی گیری ها صورت گرفته از این تعداد ۱۰ دستگاه اختصاص به شیروان داشت.
عزیزی با بیان اینکه در مجلس تصویب شد که برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر قیر رایگان در اختیار قرار گیرد افزود: با پی گیری های صورت گرفته امسال ۱۵۰۰ تن قیر رایگان برای سه شهر زیارت، لوجلی و قوشخانه شهرستان شیروان در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین با هماهنگی انجام شده با محیط زیست و منابع طبیعی ، ۲۵۰ هزار هکتار از منابع طبیعی شیروان در اختیار سرمایه گذاران برای پرورش، تربیت و شکارگاه بز کوهی قرار می گیرد که این امر باعث جذب و ماندگاری گردشگر خواهد شد.
عزیزی با اشاره به فعالیت های کارخانه قند شیروان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳ هزار تن شکر خام برای این کارخانه در نظر گرفته شده است که روزانه ۸۰۰ تن شکر سفید از شیروان خارج می شود و پیش بینی می شود تا ۶۰ هزار تن شکر تا زمان تحویل چغندرقند به این کارخانه برای تولید شکر سفید داده شود.
شهردار شیروان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴۰ هزار متر مربع از معابر و خیابان های این شهر آسفالت شده، این میزان در دو سال و نیم گذشته ۶۰۰ هزار متر مربع بوده است.
جعفر بورنگ با اشاره به اقدامات شهرداری شیروان اظهار کرد: اقدامات خوبی در عمران و فضای سبز و بهسازی پارک های شهر، آسفالت معابر و جدول گذاری ها انجام شده که با تخصیص اعتبار دولتی و استانی، پل شهید پارسا، پارک ساحلی رودخانه چایلق و کتابخانه مرکزی شهر در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه هنوز برخی از معابر و خیابان های شیروان خاکی است گفت: اگر اعتبارات به موقع و شرایط جوی هوا خوب باشد تا پایان سال هیچ گونه کوچه خاکی نخواهیم داشت و همچنین در سه سال گذشته ۱۲۰ کیلومتر جدول گذاری در شیروان صورت گرفته است.
فرماندار شیروان گفت: شورای اسلامی شهر و شهردار با تلاش های بی دریغ و برنامه های مدون و مستمر با حداقل درآمدها کارهای عمرانی بسیار و خدمات شایان توجهی را انجام داده اند.
عباسعلی صفایی اظهار با اشاره به ساخت پروژه پل شهید پارسا در شیروان گفت: این طرح دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
به مناسبت گرامی داشت هفته دولت شنبه شب با حضور نماینده شیروان، فرماندار، مسئولان و شماری از مردم شیروان ۶ طرح شهرداری شیروان با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال به صورت متمرکز در پارک خطی جمهوری به بهره برداری رسید.
شهر شیروان با ۸۵ هزار نف رجمعیت به عنوان دومین شهر پر جمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

 

یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.