۵ میلیون بیکار لیسانس به بالا در کشور وجود دارد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۴۱
شناسه : 2322
11
دکتر عزیزی : رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که در سفر هیئت 15 نفره به شیروان حضور داشت، در جمع خبرنگاران شیروان گفت: اگر این شتاب ادامه داشته باشد در 3 سال آینده تعداد بیکاران بالای لیسانس کشور به 8 میلیون نفر میرسد که از کل جمعیت ترکمنستان بیشتر است.
پ
پ

“غلامرضا تاج گردون” رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: این سفرها متنوع و تاثیر گذار است تا ظرفیتها و مشکلات را شناسایی نماییم و در بررسی بودجه و مشکلات شهرستان ملکه ذهن می شود که در تنظیم و تخصیص بودجه تاثیر گذار است و پروژه ها و طرح های شیروان در لایحه دولت و تنظیم بودجه مد نظر قرار می گیرد.

وی افزود: راه عبور از بیکاری فقط سرمایه گذاری است و راه دیگری نیز به صورت دائم ندارد و سال آینده اگر تحریمها برداشته شود به یک درصد مثبت می رسیم.

“اسماعیل نجار” معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در رابطه با افزایش ناوگان هوایی امدادی گفت: مجلس در سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۷۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال احمر جمهوری قرار داده شده است که ۳۵۰ میلیارد تومان آن برای خرید بالگرد و افزایش ناوگان هوایی امداد و نجات است.

وی افزود: در حال پیگیری خرید ۲۰ فروند هلیکوپتر هستیم تا در اختیار استانهایی که ناوگان هوایی امداد و نجات ندارند و یا باید ناوگان آنها تقویت شود قرار گیرد.

نجار گفت: در بحث اطفای حریق جنگلها تفاهم نامه ای با ارتش جمهوری اسلامی ایران امضا کرده ایم که ۶ نقطه در کشور که آمادگی استقرار بالگردهایی را دارند که بتواند اطفای حریق نماید و سبد آب داشته باشد و امیدواریم با کمک از ارتش بتوانیم مشکلات را کمتر نماییم.

“رضا رحمانی” رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:  از مهرماه سال کذشته اعلام خطر رکود صنعتی شده و می تواند آسیبهای جدی به کشور وارد کند.

وی افزود: سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مانند خون به رگ و آب به مزرعه است که اگر نباشد مشکلات زیادی به وجود می آید و  اکنون باید تحریک تقاضا در بازار بوجود آید و به تولید داخلی بها دهیم تا از این وضعیت خطرناک خارج شویم .

“ابوالحسن فیروزآبادی” قائم مقام وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی با ایجاد فرصتهای شغلی و سرمایه گذاری در مناطق روستایی و شهرهای کوچک بتوانیم از مهاجرت جلوگیری نماییم.

فیروز آبادی افزود: در خراسان شمالی مشارکت مردم در حوزه اقتصادی بالا است و سن ورود به بازار کار کاهش پیدا کرده و در سال جاری به ۲۷ سال رسیده است ولی شاخص های بیکاری تغییری نکرده است.

“عباس علی صفایی” فرماندار شهرستان شیروان با اشاره به حوادثهای غیر مترقبه و سیلابها و خشکسالی ها به بیان مشکلات شهرستان و فعالیتهای انجام شده در رفع این مشکلات پرداخت.

وی گفت: با توجه به اینکه نگاه اقتصاد مقاومتی، توجه به محرومیت زدایی از روستا ها است برای مهاجرت معکوس کشاورزان و روستائیان نیاز است که ما در کنترل آبهای خارج از فصل با توجه به عمده بارندگیهای منطقه در خارج از فصل مورد نیاز است باید آبهای سطحی و روان آبها جمع آوری شوند.

صفایی افزود: دومین شهر استان از لحاظ جمعیتی، بیشتر بیکاری را در سطح استان دارد و نیاز است که در زمینه های اشتغال تحصیل کردگان رشته های مختلف تمهیداتی اندیشیده شود.

 رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی: 5 میلیون بیکار لیسانس به بالا در کشور وجود دارد

یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.