پیگیری طرح تشکیل «نظام جامع تئاتر » در دیدار رئیس کمیسیون اجتماعی با اعضای هیات مدیره خانه تئاتر
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۳۵
شناسه : 2421
13
در هفته جاری جلسه ای میان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با برخی اعضای هیات مدیره خانه تئاتر همچون ایرج راد، بهزاد فراهانی و شکرخدا گودرزی برگزار شد که در آن کم و کیف طرح «تشکیل نظام جامع تئاتر کشور» مورد بررسی قرار گرفت.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دیدار هیات مدیره خانه تئاتر درباره این جلسه گفت: بزرگان تئاتر ایران در هفته جاری میهمان کمیسیون اجتماعی مجلس بودند و در مورد مشکلات و بی‌توجهی‌هایی که به هنر تئاتر می‌شود صحبت کرده و گلایه‌های خود را مطرح کردند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی از حضور ایرج راد، بهزاد فراهانی و شکرخدا گودرزی در این جلسه خبرداد و افزود: این افراد به عنوان بزرگان و نمایندگان خانه تئاتر خواهان تشکیل یک نظام تئاتری مانند نظام پزشکی به صورت مستقل بودند چراکه معتقدند تئاتر را تنها از این طریق می‌توان تقویت کرد.

وی ادامه داد: طبق قوانین سازمان نظام پزشکی، با رای گیری رئیس سازمان در هر یک از شهرستان‌ها، سپس استان‌ها و به همین ترتیب رئوس تشکل در کل کشور مشخص می‌شوند که این نظام مجمع عمومی و شورای عالی دارد و تئاتری‌ها نیز می‌توانند همین گونه انجمن تئاتر شهرستان، استان و کشور و مجمع عمومی و شورای عالی تئاتر داشته باشند؛ همچنین رئیس انجمن تئاتر ایران با رای اعضاء انتخاب و حکم آن از سوی وزیر ارشاد داده شود تا با به دست آوردن استقلال مشکلات تئاتر را به مرور حل کنند.

عزیزی با بیان اینکه اگر در دوره بعدی مجلس حضور داشته باشد حتما از تئاتر حمایت خواهد کرد، افزود: در همین مجلس هم میتوان در فصل بودجه نویسی، حمایت‌ها را آغاز کرد و تشکیل یک نظام جامع برای تئاتر کشور مانند نظام پزشکی در قالب یک طرح به مجلس آورد و اساسنامه آن را تایید کرد تا تئاتری‌ها بتوانند انتخابات انجام داده و یک تشکل مستقل تبدیل شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان افزود: با تشکیل یک تشکل مستقل می‌توان تئاتر را در کشور تقویت کرد؛ در حالی که هنرمندان و جوانان بسیاری هر ساله در این رشته فارغ التحصیل می‌شوند و منتظر تحولی در این عرصه هستند تا بتوانند در رابطه با رشته تحصیلی خود فعالیت کنند./

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.