٥٠ درصد کابینه دولت یازدهم در دولت بعد تغییر می کند| مشورت با رهبری برای انتخاب کابینه
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
شناسه : 2968
15
دکتر عزیزی : عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس گفت: رئیس جمهور با اشاره به موضوع انتخاب اعضای کابینه دوازدهم عنوان کرد که ۵۰ درصد اعضای کابینه دولت فعلی در دولت بعد تغییر می‌کند.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه امروز اعضای هیأت رئیسه و هیأت مؤسس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در این دیدار ضمن تقدیر از حضور اعضای فراکسیون مستقلان ولایی مجلس بر ادامه اینگونه جلسات تاکید کرد.

وی افزود: روحانی گفت که ما سالانه ۸۰۰ هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل داریم و سالانه یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر جویای کار هستند که در حال حاضر با محدودیت‌های موجود امکان جذب برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را نداریم.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهارداشت: رئیس جمهور با بیان اینکه اشتغال خالص ایجاد شده در سال‌هایی ۹۴ و ۹۵ بین ۶۴۰ هزار تا ۶۵۰ هزار در سال بود، افزود ایجاد اشتغال برای ۹۰۰ هزار به بالا در سال نیازمند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است و به ویژه در مورد سرمایه‌گذاران خارجی این نکته اهمیت دارد که باید به همراه خود تکنولوژی را نیز بیاورند.

عزیزی خاطرنشان کرد: روحانی با اشاره به ارتباطات خود با رهبر معظم انقلاب گفت که علاوه بر مسائل کاری و بحث دولت، ارتباط و دوستی من با رهبر معظم انقلاب به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد و طی این مدت با رهبر معظم انقلاب رفت و آمد خانوادگی داشتم و در همه امور با ایشان مشورت می‌کنم و دولت متعلق به ایشان است و اگر دستوری بدهند حتماً اطاعت می‌کنیم.

وی افزود: رئیس جمهور اظهارداشت من به وزرا گفته‌ام که اگر مقام معظم رهبری از شما چیزی بخواهند آن را اجرا کنید و بعد به من اطلاع دهید.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهارداشت: روحانی با اشاره به موضوع انتخاب اعضای کابینه دولت دوازدهم افزود انتخاب اعضای کابینه کار بسیار سختی است و باید بگویم که ۵۰ درصد وزرای دولت یازدهم در دولت بعد تغییر خواهند کرد و من همانطور که در انتخاب اعضای کابینه دولت یازدهم با رهبر انقلاب مشورت کردم در انتخاب اعضای کابینه دولت دوازدهم نیز با ایشان مشورت خواهم کرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: روحانی گفت که رهبر معظم انقلاب نیز به سرمایه‌گذاری‌ خارجی در کشور تمایل دارند و در کشور باید از پتانسیل‌های خارجی همچون سرمایه‌های داخلی در کشور استفاده شود.

وی افزود: رئیس جمهور عنوان کرد که ما برای حل معضل بیکاری باید با قاچاق کالا مبارزه کنیم.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهارداشت: رئیس جمهور با اشاره به موضوع موسسات مالی و اعتباری گفت که ما باید لایحه‌ای را بیاوریم که طبق آن مجوزهای موسسات مالی و اعتباری را تنها یک مرکز (بانک مرکزی) بدهد نه اینکه هر نهادی برای خود (وزارت رفاه، نیروی انتظامی و …) مجوز بدهد و ما شاهد مشکلات فعلی پیش آمده در کشور باشیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: روحانی افزود ما در دولت یازدهم از اقلیت‌های دینی و بانوان استفاده کردیم و در دولت دوازدهم نیز کار به همین شکل خواهد بود و توصیه کرده‌ایم که ۲ هزار نفر از جوانان اعم از خانم و آقا در وزارتخانه‌ها به عنوان دستیار و مشاور به کار گرفته شوند.

وی افزود: در ابتدای این دیدار نیز تعدادی از نمایندگان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و مطالبی را مطرح کردند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهارداشت: من در این جلسه تأکید کردم که رئیس جمهور و دولت به موضوع اشتغال و حمایت از تولید توجه ویژه داشته باشند و در این راستا به موسسات فنی و حرفه‌ای در بخش خصوصی توجه ویژه صورت گیرد.

عزیزی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نیز به این نکته تاکید کردم که واگذاری‌ها هسولتی نباشد و به معنای واقعی به بخش خصوصی واگذار شود و در مورد سرمایه‌گذاری‌ها نیز معافیت‌های مالیاتی و امتیازاتی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شود.

 

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.