متاسفانه به جای کاهش دادن سن ازدواج، عکس آن را عمل می کنیم +صوت
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
شناسه : 3185
15
دکتر عزیزی : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح افزایش سن ازدواج دختران، بیان کرد: متاسفانه سن ازدواج در کشور افزایش پیدا کرده است و به جای اینکه به دنبال کاهش سن ازدواج باشیم، داریم سن ازدواج را بیشتر هم می کنیم.
پ
پ

برنامه “صبح و گفت و گو” رادیو گفت و گو با موضوع طرح افزایش سن ازدواج ، با حضور دکتر فرشته روح افزا مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده و دکتر عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

دکتر فرشته روح افزا در آغاز با اشاره به طرح افزایش سن ازدواج در فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: علت اینکه این فراکسیون به دنبال تصویب چنین طرحی است مشخص نیست زیرا در حال حاضر ۱۳ میلیون جوان در سن ازدواج داریم که موفق به ازدواج نشده اند.

وی افزود: در حال حاضر سن ازدواج دختران بالای ۲۴ و سن ازدواج پسران نیز ۲۷ سال است که بیش از پنج میلیون نفر از آنها را دختران و بقیه را پسران تشکیل می دهند.

مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده با تصریح بر اینکه در حال حاضر مشکل ازدواج در میان جوانان وجود دارد، عنوان داشت: بر اساس آمار، تعداد دخترانی که در شهرستان های مختلف، در سن پایین ازدواج می کنند، بین دو الی سه نفر هستند و در کل کشور حدود ۴۳ هزار دختر زیر ۱۵ سال ازدواج کرده اند.

وی تصریح کرد: قانون باید برای حل مسئله آن ۴۳ هزار نفر قانون بنویسد نه اینکه قانون بنویسیم که تمام جوانان را دچار مشکل کنیم. همچنین بر اساس آمار طلاق ازدواج های بین ۱۳ تا ۱۸ سال پایین است و با قانونی که فراکسیون زنان در دست اقدام دارد، مانع ازدواج دختر ۱۷ ساله ای که قصد ازدواج دارد، می شویم. در حال حاضر دخترانی که مایل به ازدواج بودند و به همین دلیل فرار کردند، بسیار بیشتر است.

دکتر عبدالرضا عزیزی در ادامه با اشاره به طرح افزایش سن ازدواج دختران، بیان کرد: متاسفانه سن ازدواج در کشور افزایش پیدا کرده است و به جای اینکه به دنبال کاهش سن ازدواج باشیم، داریم سن ازدواج را بیشتر هم می کنیم.

وی با اشاره به ازدواج زودهنگام در برخی از شهرها، تصریح داشت: تعداد چنین دخترانی قلیل است و باید قانون نسبت به این افراد تصمیم بگیرد نه اینکه همه جوانان را درگیر چنین موضوعی کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ابراز مخالفت از ازدواج زود هنگام، بیان داشت: معتقدم زمان طلایی در نسل حاضر برای ازدواج بین ۲۰ الی ۲۵ سال است در حالی که در گذشته کمتر از آن بود و دلیل این موضوع نیز عدم تربیت درست و صحیح از سوی والدین و محیط اطراف است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.