قانون مدیریت خدمات کشوری زیر و رو می شود/ دستمزدها درقانون فعلی عادلانه نیست
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
شناسه : 3312
18
دکتر عزیزی : رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، قانون فعلی مدیریت خدمات کشوری را ناعادلانه دانست و گفت:‌ دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری نیازمند زیرو رو کردن قانون است.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به قانون فعلی قابل قبول نیست، گفت:‌ متاسفانه درقانون فعلی بی عدالتی هایی وجود دارد، بنابراین برای ایجاد یک عدالت نسبی باید قانون به دقت بررسی شده و درواقع قانون فعلی باید زیر و رو شود؛ البته درمقطعی اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری تا حدی قابل قبول بود.

نماینده مردم شیروان درمجلس شورای اسلامی، با بیان انیکه قانون فعلی مدیریت خدمات کشوری درمقطع فعلی عین بی عدالتی است، افزود:‌ به عنوان مثال طبق قانون مدیریت خدمات کشوری اختلاف حقوق و دریافتی افراد دردستگاه ها بسیار زیاد است، به طوری که فردی با تحصیلات لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا دریک وزارتخانه حقوق بیشتری دریافت می کند، اما در وزارتخانه دیگری با همان درجه حقوق کمتری دریافت می کند.

وی تصریح کرد:‌ در یک وزارتخانه یک نیروی رسمی شاغل با ۴ سال سابقه کار حقوق بسیار بیشتری از فرد قراردادی دارای همان خصوصیات دریافت می کند، به طوری که هردو فرد دارای یک میزان تحصیلات بوده و دریک رشته ادامه تحصیل دادند و یک نوع کار را انجام می دهند؛ اما فرد با دارا بودن قرارداد کاری حقوق کمتری از نیروی رسمی دریافت می کند؛ اما قراردادی، رسمی و پیمانی هیچ معنایی نداشته و همه باید کارمند دولت محسوب شوند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه به میزان فعالیت و کارصورت گرفته توسط فرد باید حقوق پرداخت شود، گفت:‌ به میزان عملکرد نیروی کاری باید به آن حقوق و مزایا پرداخت کرد، نه اینکه به میزان حضور فرد دردستگاه ها دستمزد پرداخت شود./

۶ بهمن ۱۳۹۶

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.