عملکرد بانک صادرات در ارتباط با تعاونی میزان تجلی رویکرد جهادی در عرصه اقتصادی و اجتماعی است
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۳۳
شناسه : 2417
12
دکتر عزیزی : رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد و نحوه مدیریت بانک صادرات ایران برای حل و فصل مشکلات سپرده گذاران تعاونی منحله میزان مصداقی از رویکرد جهادی مدیران این بانک در عرصه های اقتصادی و اجتماعی است.
پ
پ

دکتر عبدالرضا عزیزی در جمع خبرنگاران افزود: گره گشایی از مجموعه مسایل و چالش هایی که طی چندین سال به دلایل گوناگون دامن گیر سپرده گذاران این تعاونی شده بود باید با درایت و منطبق با اصول حرفه ای و تضمین منافع سهامداران بانک عظیم صادرات و همچنین سپرده گذاران تعاونی میزان به اجرا درآید و با توجه به شناختی که از توان و تعهد مدیر ارشد بانک صادرات داریم، جای نگرانی برای پرداخت مطالبات قانونی سپرده گذاران میزان وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ساز و کارهای لازم برای طی این فرایند فراهم شده است و به تدریج سایر سپرده گذاران در چارچوب مقررات بانک مرکزی و توافق های انجام شده می توانند مطالبات خود را دریافت کنند و در این خصوص صبوری سپرده گذاران میزان و اعتماد به مسئولان بانک صادرات که با مسئولیت پذیری و شجاعت وارد این عرصه شده اند، حایز اهمیت است.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تقدیر از ورود بانک صادرات به این مقوله حساس که از پیچیدگی های خاص برخوردار بود، افزود: سپرده گذاران تعاونی میزان اطمینان داشته باشند که حقی از آنها تضییع نمی شود و از سویی انتظار می رود برای اجتناب از تکرار چنین پدیده های نامبارک، برخورد مناسب و قانونی با مسببین ایجاد این معضل که مشکلات زیادی برای مردم و مسئولان ایجاد کرده است، به عمل آید.

وی با مطلوب توصیف کردن اطلاع رسانی بانک صادرات در خصوص تعاونی منحله میزان خاطر نشان کرد: مراحل کارشناسی، رسیدگی، کنترل و ارزیابی اموال، املاک و دارایی های موسسه یاد شده از پیچیدگی بسیار زیادی برخوردار است که برای رفع اساسی و ریشه ای مشکل بایستی تعامل سازنده ای بین بانک صادرات و سپرده گذاران تعاونی منحله میزان ایجاد شود و این امر در گرو داشتن درک درست از این اقدام اثر بخش می باشد.

وی افزود: بخشی از مشکلات و چالش های مربوط به موسسه میزان مربوط به بدهکارانی است که هنوز نسبت به تسویه بدهی خود اقدام ننموده و همچنین گروهی از سپرده گذاران نیز اقدام به توقیف اموال موسسه مذکور نموده اند که برای حل و رفع مشکلات لازم است تا  سپرده گذاران، بدهکاران و کسانی است که اقدام به توقیف اموال نموده اند با بانک صادرات تعامل و همکاری داشته باشند.

عزیزی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد: در همه کشورهای دنیا بنگاه های اقتصادی در امور فرهنگی و اجتماعی نیز مشارکت دارند که خوشبختانه در این زمینه نیز بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بانک های پیشگام مطرح می باشد و اهتمام مدیران ارشد این بانک برای حمایت از اقشار محروم جامعه و مشارکت در امور عام المنفعه اجتماعی نظیر مدرسه سازی و یا اعطای تسهیلات قرض الحسنه به محرومین در راستای اشتغال آفرینی و خودکفایی ستودنی است.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به تمهیداتی که بانک صادرات برای سپرده گذاران فراهم نموده انتظار میرود تا سپرده گذاران موسسه مذکور سپرده های خود را در این بانک سرمایه گذاری نموده و از سود متعارف و مطابق  با دستورالعمل های بانک مرکزی برخوردار گردند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از رویکرد این بانک افزود: اقدام بانک صادرات ایران در محاسبه و پرداخت سود سپرده گذاران از ابتدای سال ٩٣ تا پایان دی ماه سال گذشته قابل تقدیر است و این رویکرد مثبت و مطلوب بانک بیانگر تعهد و مسولیت پذیری این بانک مردمی و خوشنام است.  همچنین این بانک به سپرده افرادی که اقدام به سپرده گذاری مدت دار می کنند از تاریخ ١٠ آبان ماه سالجاری با نرخ های مصوب بانک مرکزی ج.ا.ا سود پرداخت می نماید.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد با اتخاذ سیاست های دقیق، دولت در زمینه رفع محرومیت از مناطق مرزی و غیر برخوردار و توجه به شاخص های عدالت اجتماعی گام های بیشتری بردارد.

 

یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.