عزیزی در اختتامیه سیزدهمین کنفرانس مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی: تشریح ششمین کمیته سیاسی کنفرانس/تصویب پیش نویس ۳۵ قطعنامه
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
شناسه : 3282
11
نماینده مجلس ایران نسبت به تشریح ششمین کمیته دائمی سیاسی و روابط خارجی سیزدهمین کنفرانس بین المجالس اسلامی پرداخت.
پ
پ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی عصر امروز (چهارشنبه، ۲۷ دیماه) در مراسم اختتامیه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در توضیح گزارش ششمین کمیته دائمی تخصصی امور سیاسی و روابط خارجی گفت: این کمیته روز یکشنبه ۱۴ ژانویه ۲۰۱۸ در تهران به ریاست گزارشگر کمیته آقای کاظم جلالی نماینده مجلس شورای اسلامی ایران برگزار شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: از مجموعه عربی این کمیته، جمهوری سودان، دولت کویت و مملکت اردن هاشمی و از مجموعه آسیایی جمهوری آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری ترکیه و از مجموعه آفریقایی بورکینا فاسو، جمهوری کامرون و جمهوری نیجر در این جلسه حاضر شدند.

وی افزود: از بین اعضای کمیته نمایندگان جمهوری عربی مصر از گروه عرب و جمهوری اوگاندا از گروه آفریقایی غایب بودند البته از میان برخی هیات های حاضر در سیزدهمین کنفرانس که عضو کمیته سیاسی نبودند نیز به طور داوطلبانه در این جلسه حضور یافتند که از جمهوری عربی، سوریه و جمهوری دموکراتیک و مردمی الجزایر و کشور گامبیا می توان نام برد.

عزیزی ادامه داد: آقای علی اصغر محمدی معاون دبیرکل اتحادیه به نمایندگی از طرف دبیرخانه نیز در این جلسه حضور داشتند و به نام دبیرکل به اعضای کمیته سیاسی و روابط خارجی خوش آمد گفتند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این جلسه دستورکار بیست و چهار بندی در زمینه امور سیاسی و روابط خارجی مورد بررسی قرار گرفت و پس از بحث و تبادل نظر و استماع اظهارنظرهای حاضرین پیش نویس ۳۵ قطعنامه مورد موافقت اعضای کمیته واقع شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: ۳۵ پیش نویس قطعنامه تصویب و به محضر کنفرانس تقدیم می شود./

۲۷ دی ۱۳۹۶

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.