عدم تحقق بودجه ۱۰ هزار میلیاردی برای اشتغال فراگیر مربوط به وزارت کار / ایجاد ۱۰۰ هزار شغل توسط کمیته امداد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
شناسه : 3298
16
دکتر عزیزی : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه کمیته امداد توانسته است ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کند، گفت: این در حالی است که بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای اشتغال فراگیر مربوط به وزارت کار محقق نشده است.
پ
پ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۳ بهمن) مجلس شورای اسلامی درخصوص عملکرد بودجه دولت گفت: در حوزه تامین اجتماعی در سال ۹۶ در حدود ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ۳٫۵ برابر شده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبارات مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خوشبختانه مستمری مددجویان ۳٫۵ برابر شده است و با توجه به تخصیص بودجه اشتغالزایی این مجموعه آنها توانسته اند ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کنند.

وی با اشاره به اعتبارات حوزه مواد مخدر در بودجه ۹۶ گفت: در حدود ۳ هزار و ۹۲ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که ۲ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال تخصیص یافته و از این رقم یک هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال پرداخت شده است که چیزی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است. این در حالی است که گردش مواد مخدر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد است و با این رقم نمی توان کاری کرد.

عزیزی با اشاره به بودجه بسیج در سال ۹۶ افزود: یک هزار و ۱۲۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده که ۳۹ درصد آن تخصیص یافته است؛ براساس ماموریت ها در برنامه ششم توسعه باید ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شود که با این روند در طول ۶ سال اهداف محقق نمی شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه مربوط به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال فراگیر در نظر گرفته شده بود که از این میزان ۵ هزار میلیارد تومان برای طرح های توسعه کسب و کار، اشتغال پایدار، کارورزی فارغ التحصیلان و مهارت آموزی در محیط کار که اختصاص نیافته است و ۵ هزار میلیارد دیگر نیز مربوط به صندوق توسعه ملی است که آن هم محقق نشده است.

عزیزی درخصوص اعتبارات مربوط به بازنشستگان کشوری گفت: ۲۴۱٫۷۷۵ میلیون ریال موافقت نامه در این خصوص بوده است که ۴۹٫۴۰۰ میلیون ریال در این حوزه کمبود وجود دارد، اعتبارات مربوط به بازنشستگان فولاد فقط برای ۶ ماهه نخست پاسخگو بوده و برای ادامه کار باید اموال مربوطه به فروش برسد.

وی درخصوص بیمه های اجتماعی نیز اظهار کرد: این بیمه ها شامل افرادی مانند رانندگان، قالیبافان، باربران و… می شد که در سال جاری فقط ۵۶ درصد طی ۹ ماهه اول سال تخصیص یافته است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی درخصوص اعتبار اقشار خاص تحت پوشش خدمات حمایتی نیز گفت: ۱٫۱۷۴٫۹۰۹ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده که فقط ۴۷ درصد آن تخصیص یافته است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد اعتبارات دولت مربوط به حوزه جاری است، با این وضعیت تا ۱۰ سال آینده خودمان، خودمان را از بین می بریم و نیازی به دشمنانی مانند آمریکا و اسرائیل نیست./

۳ بهمن ۱۳۹۶

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.