ساعت کاری زنان در سال ۹۵ کاهش می‌یابد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۵۰
شناسه : 2457
10
دکتر عزیزی : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با اجرایی شدن لایحه کاهش ساعت کاری زنان گفت: پس از رفع ابهام و تأیید آن در شورای نگهبان، امیدواریم اواخر اسفند سال جاری این لایحه به دولت ابلاغ شود.
پ
پ

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،عبدالرضا عزیزی  با اشاره به تصویب کلیات لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص اظهار کرد: کلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسیده است و برای رفع ابهام بخشی از یکی از تبصره‌های این لایحه از هئیت رییسه مجدد به کمیسیون ارجاع شده است اما تصویب کلیات آن همچنان به قوت خود باقی است و مشکلی ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: هشتم اسفند ماه این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و رفع ابهام می‌شود و پس از تصویب در شورای نگهبان امیدواریم تا اواخر اسفند به دولت ارجاع داده شود.
بر اساس این لایحه ساعت کار هفتگی زنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قرار دادی که سرپرست خانوار هستند یا اینکه فرزند زیر هفت سال دارند، یا فرزند معلول دارند یا همسر یا فرزند آنها مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج است هم در دستگاه‌های اجرایی ماده ۲۲۲ قانون برنامه پنج ساله که شامل کلیه وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی و هم شامل بخش‌های غیردولتی می‌شود و بر اساس قانون کار و تأمین اجتماعی با تأیید مراجع ذیربط ۳۶ ساعت در هفته کار می‌کنند اما حقوق و مزایای ۴۴ ساعت را دریافت می‌کنند.
منبع:جام جم

 

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.