در سفر هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس به اتریش مطرح شد: تمایل دو کشور برای گسترش و تحکیم روابط/ بررسی راهکارهای اشتغال زایی و رفع بیکاری
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
شناسه : 3354
30
در نشست مشترک هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس با رییس کمیسیون اجتماعی پارلمان اتریش به موضوعاتی مانند اشتغال، بیمه، بنگاه های زودبازده و تسهیل روابط بعد از برجام و تمایل به گسترش و تحکیم روابط پرداخته شد.
پ
پ

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به کشور اتریش با رییس کمیسیون اجتماعی پارلمان این کشور آقای یوزف موخیچ پیرامون موضوع ساختار مجلس اتریش، اشتغال های خرد، بنگاه های زودبازده، بیمه و بازنشستگی، ساعت کار در هفته، سن بازنشستگی در زنان و مردان در کشور اتریش و ایران  به گفتگو و تبادل اطلاعات پرداختند .

در ابتدا میزبان به هیات ایرانى خیر مقدم گفت و به کلیات پرداخت، سپس عزیزى رئیس هیات ایرانى ضمن تشکر از رئیس کمیسیون اجتماعى مجلس اتریش، به روابط پانصدساله ایران و اتریش پرداخت و از موضع اتریش در طول ٤٠ سال گذشته درقبال ایران به ویژه موضع خوب اتریش پس از برجام  اشاره کرد واز طرف اتریشى تشکر نمود و به وظایف کمیسیون اجتماعى در مجلس شوراى اسلامى پرداخت و سوالاتى در خصوص موفقیت هاى اقتصادى و ایجاد اشتغال و کاهش آسیب ها دراتریش از همتاى اتریشى خود نمود.

موخیچ ضمن تشکر از اطلاعات خوب هیات ایرانى در مورد موفقیت هاى اتریش، گفت: در کشور اتریش اهتمام زیاد به مشاغل کوچک و بنگاههای اقتصادی زودبازده یکی از رموز موفقیت در کاهش بیکاری و رشد اقتصادی است به گونه ای که طی ۲۰ سال گدشته نرخ صادرات از ۳۵ درصد به ۵۲ درصد رسیده است.

وی افزود: تعداد شاغلین سه میلیون و ششصدهزار نفر و بازنشستگان دو میلیون و چهارصد هزار نفر و جمعیت بیکاران جویای کار ۴۵۰ هزار نفر و سن بازنشستگی در مردان ۶۵ سال و برای خانم ها ۶۱ سال و نیم که قرار است این شرط سنی برابر شود و همچنین  چیزی به نام صندوق بازنشستگی وجود ندارد  و کار اقتصادی هم از محل دریافت حق بیمه انجام نمی شود بلکه دریافت و پرداخت همزمان انجام می شود به لحاظ وضعیت مطلوب اشتغال بخشی از بیکاران سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیز جذب بازار کار اتریش می شوند.

 موخیچ در پایان به لحاظ یشینه تاریخی روابط مثبت ایران و اتریش و همچنین تسهیل روابط بعد از برجام تمایل به گسترش روابط فی مابین و تحکیم روابط پرداخت.

گفتنی است در این نشست مشترک رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از همتاى اتریشی خود دعوت کرد به ایران سفری داشته باشند که وی با کمال احترام پذیرفت./

 در سفر هیات اعزامی کمیسیون اجتماعی مجلس به اتریش مطرح شد: تمایل دو کشور برای گسترش و تحکیم روابط/ بررسی راهکارهای اشتغال زایی و رفع بیکاری

۲۴ اسفند ۱۳۹۶

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.