جمع‌آوری مقطعی متکدیان و کودکان کار کارساز نیست/ مجلس آماده همکاری برای تداوم طرح
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
شناسه : 2594
10
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هدف از جمع آوری کودکان و متکدیان خیابانی پایتخت باید ساماندهی باشد، افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس از طرح جمع آوری کودکان و متکدیان خیابانی در صورت استمرار حمایت می‌کند.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت از طرح جمع آوری متکدیان و کودکان کار و خیابانی پایتخت، گفت: امیدواریم این طرح همانند طرح های گذشته مقطعی نبوده و استمرار داشته باشد زیرا در صورت استمرار کمیسیون اجتماعی مجلس از آن حمایت می‌کند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌ها در جهت اجرای بهتر طرح جمع آوری کودکان و متکدیان خیابانی پایتخت تاکید کرد وادامه داد: برای اجرای بهتر طرح مذکور باید دستگاه‌هایی مانند قوه قضائیه، نیروی انتظامی، شهرداری و سازمان بهزیستی به وظایف خود به صورت هماهنگ عمل کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه جمع آوری کودکان و متکدیان خیابانی پایتخت به تنهایی کافی نیست، تصریح کرد: هدف از جمع آوری باید ساماندهی باشد زیرا در زمان برگزاری اجلاس سران در کمترین زمان ممکن تمامی کودکان و متکدیان خیابانی از سطح شهر جمع آوری شدند ولی پس از پایان اجلاس دوباره به سطح خیابان ها بازگشتند بنابراین صرف جمع آوری تنها کافی نیست چرا که بعد از جمع آوری در جای دیگر بساط کرده یا ممکن است به سمت استان‌های مجاور سرازیر شوند.

عزیزی با تاکید بر اینکه درصد بالایی از متکدیان و کودکان خیابانی پایتخت از اتباع بیگانه هستند، افزود: تعداد زیادی از کودکان و متکدیان خیابانی از اتباع بیگانه و افراد سودجو بوده و  برخی هم به دلیل مشکلات اقتصادی در دام مافیای فعال تکدی گری افتاده و به نوعی عامل دست مافیا شده‌اند بنابراین تنها تعداد اندکی از آنها نیازمند واقعی هستند که باید شناسایی و تحت پوشش دستگاه های حمایتی قرار گیرند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  به عنوان مثال در سال ۹۳، ۷۰۰ کودک و متکدی خیابانی از سطح خیابان‌های کلانشهر تبریز جمع‌آوری شدند که ۶۵۰ نفر از آنها اتباع بیگانه و شیاد بودند در حالی که فقط ۵۰ نفر از آنها نیازمند واقعی بودند که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار گرفتند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در مورد اظهارات اخیر معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه مهمترین مشکل ما در رابطه با حوزه ساماندهی کودکان کار و خیابانی کمبود فضای فیزیکی است، تصریح کرد: این دستگاه باید همان شیوه ای را که در هنگام برگزاری اجلاس سران برای جمع آوری کودکان کار به کار برده شد در حال حاضر هم به کار ببرد البته اگر هرچه سریع تر متکدیان و کودکان خیابانی اتباع بیگانه را شناسایی و به کشورشان عودت داده شوند می توان به راحتی فضای مناسب را برای نگهداری از کودکان کار در نظر گرفت./

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.