تصویب یارانه ۳۵۰۰ میلیارد ریالی برای پرداخت سود وام اشتغال روستاییان
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
شناسه : 1702
10
دکتر عزیزی : رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون بودجه سال 94 با پیشنهاد دولت، مجلس سه هزار و 500 میلیارد ریال یارانه برای پرداخت سود تسهیلات اشتغالزایی روستاییان مصوب کرد.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی در نشستی با مدیران اقتصادی خراسان شمالی اظهار کرد: با این مصوبه قانونی تمام سود تسهیلات روستاییانی که در قالب شرکتهای تعاونی تسهیلات اشتغال دریافت کنند؛ از سوی دولت پرداخت می شود. به گفته وی سود تسهیلات برای طرح های اشتغالزایی انفرادی نیز بین سه تا هشت درصد است و مابقی سود تسهیلات تا سقف قانون بانکی را دولت می پردازد. رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت سود آن دسته از طرح های اشتغالزای شرکت های تعاونی روستاییان را پرداخت می کند که از صندوق کارآفرینان امید (مهر امام رضای سابق) وام گرفته باشند. عزیزی افزود: صندوق کارآفرینان ۱۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی خود را برای پرداخت تسهیلات برای اشتغال روستاییان مصوب کرده است. نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: این موسسه مالی و اعتباری طبق قانون موظف شده به ازای سهم آورده سرمایه گذاران در مناطق روستایی تا پنج برابر آورده، تسهیلات پرداخت کند. عزیزی این مصوبه قانونی را راهکار مناسبی برای توسعه روستاها و ایجاد اشتغال در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان دانست. وی همچنین از مصوبه ۴۰ هزار میلیارد ریالی اعتبار اشتغالزایی برای سال جاری خبر داد و گفت: تمام کارآفرینان در کشور می توانند از این تسهیلات برای طرح های اشتغالزایی بهره مند شوند. به گفته وی این تسهیلات به طرح هایی پرداخت می شود که دارای مصوبه شورای اشتغال استان ها باشند.

براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در کشور ۱۰٫۵ درصد اعلام شده که به نسبت مشابه سال قبل نرخ بیکاری سه درصد کمتر شده است. طبق همین گزارش، نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی ۱۳٫۵ درصد است که ۳ درصد از میانگین کشوری آن بیشتر است.

استان خراسان شمالی بر اساس سرشماری سال ۹۰، ۸۶۷ هزار نفر جمعیت دارد.

 

 

شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.