اطمینان خاطر ” سیف ” به مردم درباره رفع مشکلات موسسه میزان
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
شناسه : 1143
8
دکتر عزیزی : رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس کل بانک مرکزی درباره مشکلات موسسه مالی و اعتباری میزان، گفت: بنده پس از رایزنی هایی که با رییس کل بانک مرکزی داشتم، آقای سیف این اطمینان خاطر را دادند که موضوعات یاد شده مشکلی را ایجاد نخواهد کرد و این موسسه منابع مالی و مطالبات کافی برای رفع مشکلات احتمالی را در اختیار دارد.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با صدای ایران درباره دیدار اخیر خود با ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی که برای بررسی وضعیت موسسه مالی و اعتباری میزان برگزار شد با اشاره به جزئیات جلسه سه شنبه هفته گذشته اش با رییس کل بانک مرکزی، عنوان کرد: در این جلسه آقای دکتر سیف یاد آور شد که تا کنون ۶۰میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی به موسسه میزان پرداخت شده تا مشکل مردم حل شود.

دکتر عبدالرضا عزیزی و دکتر سیف رئیس بانک مرکزی

وی ادامه داد: بنابر اظهارات آقای سیف، گویا قرار است مبلغی به میزان ۷۰میلیارد تومان دیگر هم از سوی بانک مرکزی به موسسه مالی و اعتباری میزان پرداخت شود تا بخش دیگر از مشکلات مردم حل شود.

نماینده مردم شیروان با اشاره به بخش دیگری از سخنان رییس کل بانک مرکزی درباره موسسه مالی و اعتباری میزان، تصریح کرد: نکته قابل توجه در این بین این است که بنابر ارزیابی بانک مرکزی، مطالبات، اموال و در مجموع دارایی های موسسه مالی و اعتباری میزان بیش از ۳هزار میلیارد تومان است که به نظر می رسد مجموع بدهی ها که تقریبا یک دهم دارایی های موسسه یاد شده است، مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد شد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآوری کرد: باتوجه به اطمینان خاطری که از سوی بانک مرکزی در خصوص بدهی و دارایی موسسه مالی و اعتباری میزان داده شده است، مردم نباید نگران باشند و باید کمی به این موسسه فرصت بدهند تا اوضاع را سامان دهند.وی اضافه کرد: مردم فکر نکنند که اتفاق خاصی افتاده است و اگر فرصت وجود داشته باشد، مشکل حل خواهد شد.

این نماینده مجلس گفت: مسلم است که اگر فشار مردم در قبال موسسه میزان زیاد شود، شرایط معمولی نخواهد بود و در این شرایط حتی اگر موسسه بخواهد اموالش را بفروشد، کسی این اموال را نمی خرد و بنایران مردم نباید فشار بی جهت وارد کنند.

عزیزی افزود: من چون موضوع را از نزدیک بررسی کرده ام و اطمینان لازم را در خصوص حل مشکلات موسسه میزان از سوی رییس کل بانک مرکزی به دست آورده ام، این اطمینان را به مردم می دهم که این موسسه منابع مالی و مطالبات کافی برای پرداخت و حل مشکلات مردم دارد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: من به سهام دارن موسسه میزان نیز توصیه می کنم که به مدیران این موسسه فشار نیاورند؛ چراکه باتوجه به مجموع دارایی ها و بدهی اندکی که این موسسه دارد، بعید می دانم مشکلی خاصی در روند کاری و آینده آن بوجود بیاید.

 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.