استنشاق هوای تهران معادل استعمال دو پاکت سیگار است/کمک ۱۱ میلیون دلاری ژاپن برای حل آلودگی هوای پایتخت
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
شناسه : 3340
16
دکتر عزیزی : رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با ارزیابی مثبت کمک ۱۱ میلیون دلاری ژاپن برای حل آلودگی هوای پایتخت، گفت: برای مقابله با آلودگی هوای کلانشهرها باید نسخه واحدی تعریف کرد.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت کمک ۱۱ میلیون دلاری ژاپن برای حل آلودگی هوای پایتخت، گفت: اعتبارات عمرانی تهران ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده و ۱۱ میلیون دلار مبلغ اندکی است البته این همکاری بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم شیروان با تاکید بر اینکه باید از تجارب موفق کشورهای دنیا برای حل معضل  آلودگی هوای تهران بهره برد، افزود: پایتخت برزیل آلوده ترین پایتخت جهان بود اما این کشور با تولید سوخت اتانول گام بزرگی در زمینه کاهش آلودگی هوا برداشت.

وی ادامه داد: کلان شهری مانند مکزیکوسیتی شباهت های زیادی به تهران داشته و در فصل زمستان درگیر پدیده وارونگی هوا است این شهر در گذشته در صدر جدول آلاینده ترین شهرهای دنیا قرار داشت اما در حال حاضر از موفق ترین شهرهای دنیا برای مقابله با آلودگی هوا است بنابراین نیاز است برای مدیریت آلودگی هوا از تجارب موفق سایر کشورها استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، استانداردسازی سوخت و خودروها و موتورسیلکت ها را از راهکارهای موثر در بهبود وضعیت هوای تهران دانست و ادامه داد: متاسفانه با بی توجهی نسبت به استانداردها و برخورد با منابع آلاینده سلامت شهروندان در معرض تهدید قرار گرفته است.

عزیزی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تردد خودروهای بیش از ۱۰ سال در تهران، تصریح کرد: تعداد خودروهای پایتخت چندین برابر ظرفیت خیابان ها است و ظرفیت تهران تکمیل است بنابراین باید برای آن چاره اندیشی کرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه استنشاق هوای تهران معادل استعمال دو پاکت سیگار است، تصریح کرد: دستگاه های مرتبط با آلودگی هوا تاکنون اقدام مناسبی برای بهبود وضعیت هوای تهران نداشته و ضعف عملکرد تمامی آنها در این موضوع مشهود است.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، نبود مدیریت واحد شهری را مهمترین دلیل تشدید آلودگی هوای پایتخت دانست و گفت: شهرداری، سازمان حفاظت محیط زیست، پلیس راهور، مجلس و دولت باید با همکاری هم نه تنها برای مقابله با آلودگی هوای تهران بلکه برای تمامی کلانشهرها باید نسخه واحدی تعریف کنند؛ متاسفانه سالانه ۵ هزار نفر در پایتخت به علت سوء تدبیر و ضعف عملکرد مدیران جان خود را به سبب آلودگی هوا از دست می دهند و هیچ کس جوابگو نیست./

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.