اخذ گواهینامه بدون کارت پایان‌ خدمت مغایرتی با قانون اساسی ندارد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
شناسه : 2385
8
دکتر عزیزی : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اخذ گواهینامه بدون کارت پایان‌ خدمت هیچ مغایرتی با قانون ندارد، گفت:‌ مصوبه‌ای که تصویب شده امکان تغییر ندارد مگر آنکه شورای نگهبان آن را با اصول قانونی اساسی مغایر بداند در غیر این صورت این مصوبه به قانون تبدیل شده و نمی‌توان آن را تغییر داد.
پ
پ

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اخذ گواهینامه بدون کارت پایان‌ خدمت، افزود:‌ در گذشته جوانانی که به سن اخذ گواهینامه می‌رسیدند بدون گذراندن دوران سربازی رانندگی می‌کردند و دراین میان اگر حادثه‌ای پیش می‌آمد مشکلات و آسیب‌های ناشی از این حادثه بیشتر می‌شد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ مجلس هفته گذشته به این نتیجه رسید که بهتر آن است که اخذ گواهینامه راندگی بدون کارت پایان‌ خدمت تصویب شود تا افراد با داشتن گواهینامه از خدمات بیمه‌ای نیز بهره‌مند شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره انتقاد ستاد کل نیروهای مسلح از مصوبه مجلس پیرامون این موضوع، تصریح کرد: قانون را مجلس تصویب می‌کند نه ارتش؛  لذا شاید این مصوبه با نظرات آنها مغایرت داشته باشد اما با قانون مغایرت ندارد.

عزیزی همچنین با یادآوری اظهارات جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح رایزنی با نمایندگان برای نشان دادن آثار و پیامدهای این مصوبه، ‌افزود:‌ مصوبه‌ای که تصویب شده امکان تغییر ندارد مگر آنکه شورای نگهبان آن را با اصول قانونی اساسی مغایر بداند در غیر این صورت این مصوبه به قانون تبدیل شده و نمی‌توان آن را تغییر داد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: البته تاکنون که برنامه‌ریزی برای برگزاری چنین نشستی صورت نگرفته اما در هر صورت امکان تغییر آن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ هفته گذشته نمایندگان محلس در جریان بررسی لایحه بیمه‌نامه شخص ثالث با مصوبه‌ای مبنی بر اخذ گواهینامه بدون کارت پایان‌ خدمت موافقت کردند که این مصوبه انتقاد ستاد کل نیروهای مسلح را در پی داشت؛ به گفته سردار کمالی جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح این مصوبه کارشناسی شده نیست و با اهداف و قوانین سربازی مغایرت دارد./

شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.